HİZMETLER

Büro Temizliği

Büro temizliği, temizlik hizmetlerimizin önemli bir parçasıdır. Gününüzün çok büyük bir bölümününn geçtiği büronuzun çalışırken güzel güzel görünmesinin yanısıra temiz ve hijyenik olması da çok önemlidir. Temizliği düzenli ve sürekli olarak yapılan bürolarda temiz ve hijyenik bir ortam olacağından büro çalışanlarının motivasyonu artacağı gibi, sağlık açısından da sorun yaşamazlar. Düzenli temizlenen bürolarda kir ve mikrop barınma oranı azalır.

Büro temizlik işleri

Akademi Grup Temizlik şirketi olarak, temiz ve sağlıklı bir büroda çalışabilmeniz için, her türlü modern donanım ve eğitimli personel ile çalışıyoruz.
Büro temizliği nasıl yapılır ?
Büro Temizliği istediğiniz periyotlarda ya da günlük olarak yapılır. Büro temizliği yapılırken tüm çalışma masaları silinmeli, masa üstündeki aksesuarların tozu alınmalıdır. Büro zeminleri silinmeli, çöp poşetleri değiştirilmelidir. Büro camları istediğiniz periyotlarda silinmeli ve iç camlar en az haftada bir silinmelidir. Haftada bir mutlaka büroda detaylı genel temizlik yapılmalıdır. Çöp kovaları yıkanmalı, oturma grupları silinmelidir. Petekler ve jalûzilerin tozu alınmalı, dolap üstleri, kapılar iyice silinmelidir. En önemlisi ofis ortamındaki mutfak ve tuvaletler günlük temizlenmeli ve hijyenik ürünlerle gerekli hijyenin sağlanması gerekmektedir.
Akademi Grup Temizlik Firması Günlük, haftalık büro temizliği
Büro temizliği, tercihen mesai saatleri dışında pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe,
18:00/20:00 saatleri arası sunulmaktadır. Büro temizliğinin 2 saatlik bir zaman dilimi içerisinde bitirilmesi planlanmıştır. Ancak 2 saatlik zaman dolsa bile mesai iş bitimine kadar devam eder. Cumartesi 12:00 ile 15: 00 (genel temizlik bitimine ) kadar genel temizlik hizmeti sunulacaktır.

 

Günlük Büro Temizlik Hizmetleri :

Büroda bulunan çöp sepetleri, küllükler vb. yerlerdeki çöpler toplanır.
Büro küllükleri temizlenir, çöp sepetlerinde bulunan hijyenik çöp poşetleri çıkarılıp yenisi ile değiştirilir. Bürodaki çöp toplama işleminin bitiminden sonra demirbaş eşyanın tozlarının alınması hizmeti bağlar, toz alma işlemi prensip olarak en üstten başlayarak aşağıya doğru iner. Bu şekilde dolap, masa, etejer, sehpa, sandalye koltuk vb. demirbaşın tozları uygun temizleyici madde ile seyreltilmiş temizleme suyu ile ıslatılıp, iyice sıkılmış nemli bezlerle yapılır. Ayrıca büro içindeki bilgisayar, fotokopi, faks vb. elektronik cihazların tozları kuruya yakın bezlerle alınır. Büro demirbaşlarının temizliği bittikten sonra sıra ofis içi zemin temizliğine gelir.
-Halı kaplı zeminlerin elektrik süpürgesiyle ile vakumlanması, elektrik süpürgesi taski( lever bora 12 ) olup ses debisi 66 db, ses alımında çalışanları rahatsız etmez. Vakum özelliği çok fazladır.
-Sert zeminlerin temizlik hizmeti ise zemin özeliğine göre uygun bakım maddesi ile çift kovalı pres sistemi mavi kovada temiz su, kırmızı kovada temiz su (uygun kimyasal madde) kullanarak paspas yapılması (çift kova sistemi ), ve moplanması.
-Ayrıca işyerinin özelliğine göre mevcut cam kapılar, merdiven trabzanları, camlar
cam önleri, süpürgelikler asansör ve mevcut diğer demirbaşların tozları alınır.
-Büro camlarının onbeş günde bir silinmesi,
-Merdiven ve korkulukların silinmesi
-iç camların hafta da bir silinmesi
Büro Temizliği: Sıhhi kesimlerin günlü k temizlik hizmetleri
-WC, banyo gibi enfeksiyon riski yüksek saniter alanlar dezenfektan özellikli
maddeler ile temizlenir. Bu bölgede kullanılan fırça, bez vb. malzemeler kesinlikle
başka alanlarda kullanılmaz.
-Ayrı bez kullanarak tüm pisuvar ve klozetlerin iç ve dış yüzeyleri dezenfekte
deterjan kullanarak temizlenmesi,
-Kireçlenme ve paslı suların oluşturduğu tüm lekelerin yok edilmesi
-Lavabolar, armatürler ve aynaların temizlenip parlatılması
-Kapılar ve fayansların temizlenmesi ve fayansların fırça ile tüm duvar yüzeylerinin yıkaıp
silinmesi
-Sıhhi çöp sepetlerinin boşaltılması
-Klozet kapaklarının yüzeylerin silinmesi
Büro temizlik elemanı olarak çalışmak isterseniz lütfen iletişim ölümünü ziyaret ediniz
Akademi Temizlik şirketi olarak, kurumsal hizmet sektörünün bir çok alanında faaliyet göstermekteyiz. büro, işyeri, ofis, bina, apartman, iş merkezi, alışveriş merkezi, belediye, vakıf, dernekler, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarına, temizlik hizmetlerini titizlikle sunuyoruz. Akademi Temizlik şirketi ISOO 9001 sertifikalıdır.